VEREDICTE GENERAL DEL JURAT DEL LXXXVI CONCURS DE PESSEBRES
Grup Esglésies
Primer Premi: Pessebre Monumental de la Parròquia de Sant Pau de la Mariola.
Autor: Virgilio del Olmo, Mestre Pessebrista
Segon Premi: Diorama del santuari parròquia de Santa Teresina dels religiosos Carmelites.
Autor: Roger Ortiga.
Tercer Premi: Pessebre dels joves de la Parròquia de la Mare de Déu de Montserrat.
Distinció Especial: Parròquia de Santa Teresa Jornet del barri de Cappont, pels 20 anys de participació al Concurs.
Accèssits:
-Pessebre dels joves de la parròquia de la Mare de Déu de la Mercè dels religiosos Mercedaris del barri de La Mariola.
-Pessebre de la Parròquia de Sant Llorenç. Autor: Josep Molins
-Pessebre de la capella de la Mare de Déu del Pilar de la Catedral de Lleida.
Grup Centres d’Ensenyament
Primer Premi: Col·legi Mater Salvatoris Lleida
Segon Premi: Llar d’Infants “La Faldeta”
Tercer Premi: Escola Ribagorçana de Pont de Suert
Distinció Especial: A l’exposició de pessebres del col·legi Episcopal
Accèssits:
Escola “El Segrià” ZER l’Horta de Lleida
Col·legi Episcopal
Centre Educatiu “El Segre”
Grup Diorames
Primer Premi: Maria Concepción Vidal Baena
Segon Premi: Xavier Pérez Garret “Litus”
Grup Entitats
Primer Premi: Associació “Reto a la Esperanza”.
Segon Premi: Casal Centre Cívic Lleida de la Generalitat, la Mariola.
Tercer Premi: Col·lectiu Cultural Cappont.
Distinció Especial: Residència Santa Teresa Jornet,
Germanetes dels Ancians Desemparats d’Aitona.
Accèssits :
Associació Pallars
AVV Jaume I
AVV Balàfia
Comunitat de Propietaris Club Maragall.
Mencions Honorifiques:
Casa d’Aragó
Casa d’Extremadura
Federació de Cases i Centres Regionals de Lleida
Res Non Verba
Federació de Colles de l’Aplec del Cargol “Fecoll”.
Grup Aparadors
Primer Premi: Gran Oulet del Moble.
Segon Premi: Pintures Cervantes
Tercer Premi: Restaurant l’Antiquari
Accèssits:
Viatges Viatjet
Merceria Esther
Perruqueria Pere Saiz
Bomboneria Terés
Grup Familiars
Familiars Artístics
Primer Premi: Jesús Insa Rufach
Segon Premi: Xavier Sirera i Dolors Vila
Tercer Premi: Alex Bonet Murillo
Familiars Originals
Primer Premi: Marta Mòdol
Segon Premi: Emili Elias Pascual
Tercer Premi: Jordi Mestre Gorné
Accèssits:
Josep Figueres Borràs
Família Pujol Piqué
Jesús Sauret Vidal
Familiars Tradicionals
Primer Premi: Família Chiva París
Segon Premi: Rafael Fernández Guillen
Tercer Premi: Família Garcia Pano
Distinció Especial: Pessebre monumental Família Expósito Zucar
Accèssits:
Família García Ribas
Josep Mª Santó Salvat
Josep Vidal Aguila
Jordi Guarné Borge
Miguel A. Hernández Callau
Ramon Català Iglesias
Xavier Ramon Molins
Mayte Perpiñá Arboles
Francisca Hernández
Teresa Duró Roca
Cristina García Pérez
Família Melcior Servat
Jordi Charles Pallejà
Mencions Honorifiques:
Família García Mir
Paquita Montañola Patanàs
Família Ogbonna Salud
Joana Morea Pelay
Família Teira
Reconeixements
Entitats
-Pessebre Vivent de la Unitat Pastoral de les parròquies de la Mare de Déu del Carme i Sant Joan.
-Exposició de Pessebres Retallables, del Suport Escolar de la Parròquia de la Mare de Déu del Carme.
-Mostra Pessebres Infantils, santuari parròquia de Santa Teresina.
Personals
-Albert Bertran Carrera, Mestre Pessebrista, per l’exposició de Diorames i Pessebre de la capella del Peu del Romeu.
-Emili Tordera Preixens, per haver conclòs el conjunt de 44 Diorames Bíblics.
-Josep Garcia Pano, per la cessió i muntatge del Pessebre instal·lat al pati del Palau de la Paeria.
Lleida, 6 de gener de 2021
Diada de Reis