El Facebook del Bisbat de LleidaEl Twitter del Bisbat de LleidaEl Google Plus del Bisbat de LleidaEl RSS del Bisbat de Lleida

El jurat fa públic el veredicte del concurs infantil i juvenil de pessebres

El col·legi Episcopal, amb el Premi que atorga la Paeria i l’IES Gili Gaya, que rebrà el guardó de la Diputació de Lleida; han estat els dos centres guanyadors de la XLIII edició del Concurs Infantil i Juvenil de Pessebres, convocat per l’Agrupació Ilerdenca de Pessebristes.

Al concurs s’han presentat un tal de 65 pessebres, havent participat vuit centres d’ensenyament de Lleida, així com els infants i joves de la parròquia de la Mare de Déu del Carme i altres presentats per concursants a nivell particular.

El Jurat ha concedit tres premis per cada una de les cinc categories que estipulen les Bases del Concurs. 

 

 

 

 

Tots els pessebres presentats a aquesta Concurs, han quedat exposats al públic en el pati de l’Àrea Infantil de la Biblioteca Pública de Lleida. L’exposició tindrà continuïtat durant totes les festes nadalenques, fins el 5 de gener de 2018.

Acte de lliurament de Premis

L’acte de lliurament de premis, tindrà lloc el diumenge 14 de gener de 2018 a partir de les 11’30 del matí, a l’Auditori Enric Granados, en el marc de l’acte de cloenda del Cicle de Nadal.

A continuació teniu la llista completa dels premiats: 

Categoria A - Cicle Inicial

Primer Premi: Iker Zaballos León, parròquia del Carme .

Segon Premi: David Sorolla Artero.

Tercer Premi: Xavier Sorolla Artero.

Accèssit: Joan Pla Orgaz, parròquia del Carme.

Categoria B - Cicle Mitjà

Primer Premi: Thelena Baltmrnsch Aldarez, col·legi Santa Anna.

Segon Premi: Carla i Eloi Climent Turmo, Escola Alba

Tercer Premi: Blanca Herreruela Ramos, col·legi Santa Anna.

Categoria C - Cicle Superior

Primer Premi: Shnee Marie Baltrusch Alvarez, col·legi Santa Anna

Segon Premi: Edurne Figueres Pérez, col·legi Episcopal.

Tercer Premi: Vicenç Mercadé Farré, col·legi Episcopal.

Accèssits: Alba Peralta Carretero, col·legi Episcopal.

                 Laura Sanz Krutter, Maristes Montserrat.

                 Anna Juncosa Daina, Episcopal.

                 Jordà Piedra La Cruz, col·legi Mater.

Categoria D - primer cicle d’ESO

Primer Premi: Àlex Bugariu Bugariu, col·legi Sant Jaume-Les Heures.

Segon Premi: Silvia Cosialls Marsellés, col·legi Sant Jaume-Les Heures

Tercer Premi: Judith Freixenet Buj i Maria Maroto Pérez, IES Gili Gaya.

Accèssits: Edgar Aresté Vizcaino, IES Gili Gaya.

                 Núria Bonavia Masip i Anna Sánchez, IES Gili Gaya.

                 Mar Huertas Pàmias, col·legi Sant Jaume-Les Heures.

                 Arianna Díaz Sancho i Aina Bonet Pociello.

Categoria Diorames

Primer Premi: Xavier Garcia, col·legi Episcopal.

Segon Premi: Marc Pena, col·legi Episcopal.

Tercer Premi: Xavier Teixidor, col·legi Episcopal.

Accèssits: Pau Servià, Mariona Alcubierre, Ian Calleja,  José Mª Cano i  Hèctor Herrero.

Premi de la Paeria: Col·legi Episcopal

Premi Diputació de Lleida: IES Gili Gaya

Premi de l’Agrupació Ilerdenca de Pessebristes al millor Pessebre Imaginatiu i Innovador: Nora Botan Sala, col·legi Episcopal

         Accèssit: Aleix Villardosa Monné, col·legi Sant Jaume-les Heures.

Premi especial al diorama infantil i juvenil: Col·legi Claver.