L'Agrupació Ilerdenca de Pessebristes ha donat a conèixer el veredicte del XLIV Concurs Infantil i Juvenil de Pessebres. El premi Especial de l'Agrupació Ilerdenca de Pessebristes ha estat per Ikea Escusa; el premi al millor pessebre imaginatiu i innovador ha estat per Schne Marie Baltrusch Álvarez del col·legi Santa Anna i ...
el guardó pel millor conjunt de pessebres al Concurs ha estat pel Col·legi Episcopal.
Tots els pessebres que han concorregut a aquest Concurs, han quedat exposats a la Biblioteca Pública de Lleida fins el 7 de gener. L'acte de lliurament de premis i cloenda del Cicle de Nadal, tindrà lloc el diumenge 13 de gener de 2019, a les 11'30 h. a l'Auditori Enric Granados.
A continuació us oferim el veredicte del concurs.
Grup A: Cicle Inicial (primer i segon de Primària)
Primer Premi: Joan Pla Orgaz, parròquia Mare de Déu del Carme
Segon Premi: Javier Sorolla
Grup B: Cicle Mitjà (tercer i quart de Primària)
Primer Premi: Iker Zabayos León, parròquia Mare de Déu del Carme
Segon Premi: Eva Mateu Graells, col·legi Mater Salvatoris
Tercer Premi: Therma Sigfrida Balttrusch Álvarez, col·legi Santa Anna
Accèssits
Blanca Herreruela Ramos
David Sorolla Artero
Grup C: Cicle Superior (cinquè i sisè de Primària)
Primer Premi: Maria Naranjo Villafranca, col·legi Episcopal
Segon Premi: Gerard Sanahuja Planes, col·legi Episcopal
Tercer Premi: Laia Blanch Muñol, col·legi Episcopal
Accèssits
Paula Juclà, col·legi Episcopal
Queralt Aloy Pubill, col·legi Episcopal
Mariona Collardo Campo, col·legi Episcopal
Laura Lozada Ramírez, col·legi Episcopal
Josep i Roger Almacella Pelegrí, parròquia Montserrat
Abril Lea Esteban, col·legi Episcopal
Mencions Honorífiques
Geraldin Riascos Hinestrosah, col·legi Episcopal
Júlia Esteve Rodriguez, col·legi Episcopal
Artem Lazariev, col·legi Episcopal
Lyuloslava Meshinkova, col·legi Episcopal
Quim Martínez Módol, col·legi Episcopal
Edna Cortés Masip, col·legi Episcopal
Rubén Muñoz Anagràcia, col·legi Episcopal
Joana Font Farré, col·legi Episcopal
Adrià Solé Sala
Biel Pla Orgaz, Parròquia Mare de Déu del Carme
Grup D: Primer Cicle d’ESO
Primer Premi: Pau Purroy Arnó, col·legi Sant Jaume -Les Heures
Segon Premi: Desirée Doya Torrent, col·legi Sant Jaume -Les Heures
Tercer Premi: Alba Comabella Guiu, col·legi Sant Jaume -Les Heures
Accèssits
Héctor Guimet Gallart, col·legi Sant Jaume -Les Heures
Noelia Moreno Torres, col·legi Sant Jaume -Les Heures
Ismael Villegas Font, col·legi Sant Jaume -Les Heures
Nerea Sánchez García, col·legi Sant Jaume -Les Heures
Haojie Ji, col·legi Sant Jaume -Les Heures
Grup E: Diorames
Primer Premi: Júlia Pérez Giné, col·legi Episcopal
Segon Premi: Diego Fernández, col·legi Episcopal
Tercer Premi: Víctor Alseda, col·legi Episcopal
Accèssits
María Fort Farré
Victoria Piutorak
Enoc Pociello Castillo
Biel Merino Garrido
Sofia Torres López
Víctor Rubio Cots
Mencions Honorífiques
Blau Arqués Serra
Oria Escuer Roca
Noemi Pau Roig
Sofia Puigvecino Rives
Pol Martín Antó
Arnau Layà i Miquel
Mar Ortega Muñoz
Yasmine Belgmimi Garcia
Karina Muntean Fetti
Gerard Mesalles Capdevila
Martí Planes Pinyol
Joan Moragas Moret
Jana Matons Rius
Paula Rodriguez Alejo
Jan Terreros Ruiz
Premis Especials:
Premi de l’Agrupació Ilerdenca de Pessebristes,
Al millor diorama: Ikea Escusa Sierera, col·legi Episcopal
Premi de la Paeria/Ajuntament de Lleida,
Al millor pessebre imaginatiu i innovador: Schne Marie Baltrusch Álvarez, col·legi Santa Anna
Premi de la Diputació de Lleida,
Al col·legi o entitat que aporti el millor conjunt de pessebres al Concurs:
Col·legi Episcopal