El Facebook del Bisbat de LleidaEl Twitter del Bisbat de LleidaEl Google Plus del Bisbat de LleidaEl RSS del Bisbat de Lleida

Nomenaments a l'Església de Lleida

21/10/2010

Amb data 21 d'octubre de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

Mn. Ramon Galceran Salut, Consiliari Honorari i Vitalici de l'Hospitalitat de la Mare de Déu de Lourdes a Lleida.

 

15/10/2010

Amb data 15 d'octubre de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

Mons. Josep Antoni Ginestà Creus, Vicari Episcopal Honorari i Vitalici dels Serveis d'Economia i Patrimoni de la Diòcesi de Lleida.

Mn. Francesc Xavier Jauset Clivillé, Ecònom Diocesà per a un període de cinc anys.

 

31/07/2010

Amb data 31 de juliol de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

12/02/2010

Amb data 12 de febrer de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

Mn. Isaías Pita Cristacho, Rector de les següents parròquies: Espills, Alçamora, Castissant, Claramunt, Espluga de Serra, Orrit, Sant Adrià, Sapeira, Tercui i la Torre de Tamúrcia.

 

11/01/2010

Amb data 11 de gener de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

Mn. Josep Eliüd Arias Pimentel, Rector de la parròquia d'Aguiró.

Mn. Àngel Escales Perucho, Consiliari de l'Hospitalitat de Lourdes.

Mn. Joaquín Lax Fauquet, Consiliari Diocesà de la UNER.

Mn, Daniel Turmo Gargallo, Consiliari de la Federació de Cases i Centres Regionals de Lleida.

 

01/12/2009

Amb data 1 de desembre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

Sra. Mª Àngels Altarriba González, Coordinadora de les Delegacions Pastorals del Bisbat.

Sr. Isidre Charles Armengol, Animador de les Assemblees dominicals en atesa de prevere (ADAP) a la parròquia d'Alberola, i a les filials de Massos de Milà i Vilamajó.

Sr. Fernando Sánchez Ocaña, Promotor de Pastoral Juvenil, al servei de les Delegacions de Joventut i Vocacions de la Diòcesi de Lleida.

 

19/11/2009

Amb data 19 de novembre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

Mn. Alexánder Úsuga David, Rector «in solidum» de la parròquia Sant Pau, apòstol, de Lleida.

Mn. Casildo Rodríguez Bravo, Rector «in solidum» de la parròquia Sant Pau, apòstol, de Lleida.

 

30/10/2009

Amb data 30 d'octubre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

P. Josep Castellà Sarriera, Confessor ordinàri per a un trienni, de la Comunitat de les Germanetes dels Pobres, de la Residència «Juana Jugan», de Lleida.

 

18/10/2009

Amb data 18 d'octubre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

Mn. Joaquín Lax Fauquet, Canonge de la Santa Església Catedral de Lleida.

Mn. Jacint Cotonat Cerqueda, Canonge de la Santa Església Catedral de Lleida.

 

28/09/2009

Amb data 28 de setembre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

Mn. Daniel Turmo Gargallo, Rector de la parròquia Sant Andreu, de Lleida; i Assistent Religiós de la Venerable Congregació de la Mare de Déu dels Dolors.

Mn. Víctor Martínez Mateu, Rector de les parròquies de Sudanell i Montoliu de Lleida.

Mn. Julián Manzano Lorenzo, Diaca Permanent, Adscrit a les Unitats Pastorals nº 3, 4 i 5 de l'arxiprestat «Baix Segre».

 

Pàgines